Antigenní testy

 

Co je antigenní test?

Test odhaluje přítomnost koronaviru na sliznici nosohltanu. Je méně citlivý než klasický PCR test a část nakažených nemusí odhalit, na druhou stranu na rozdíl od PCR není falešně pozitivní u lidí, kteří už se zotavují z onemocnění a nejsou nakažliví. Rozhodně nijak nesouvisí s přítomností protilátek a nedá se podle něj poznat, jestli jste onemocnění prodělali v minulosti. Pouze by měl být schopný odhalit aktuálně nemocného a nakažlivého člověka.
 

Koho testujeme?

Pojišťovny přestaly proplácet preventivní antigenní testy u bezpříznakových osob. Umožňujeme nadále testování samoplátcům za částku 200 Kč.

U pacientů s infekcí dýchacích cest lze provést za úhradu pojišťovny antigenní test kdykoli. V tomto případě Vám ale bude i při negativním výsledku nařízena domácí izolace do odeznění potíží.

 

Kde jinde je možné antigenní test absolvovat

Na běžných odběrových místech při okresních nemocnicích je v celém kraji Vysočina možné antigenní test zdarma podstoupit. Je nutné se předem objednat v rezervačním systému na https://odbery.kr-vysocina.cz/odber-info/antigen

Nově jsou antigenní testy pro veřejnost prováděné i v prostorech LDN Humpolec, více informací najdete na jejich webu.

 

© 2019 MUDr. Tomáš Jílek, Web vytvořen od JCweb